КОРПОРАЦИЯ "КОНСАЛТИНГОВАЯ ГРУППА "РУБАНЕНКО И ПАРТНЕРЫ"
Культурологическая
деятельность

 

Григорій Сковорода

Григорій Сковорода у проекті «Великі земляки»

Проект «Великі земляки» засновано творчим клубом «Гостинна на Дворянській» та культурно-діловим центром «Рубаненко і партнери» у 2015 році, коли ми святкували 25-річчя Незалежності нашої держави. За час існування проекту вже відбулися виставки, присвячені родині Алчевських, Максиміліану Гельфериху, харків‘янам - засновникам медичних шкіл, університетському архітектору Васильєву, графському роду Капністів.

Продовження яскравих історій про земляків – це амбітній історико-документально-художній проект «Великі земляки: Григорій Сковорода», який було урочисто презентовано городянам до 30-річчя Незалежності України та Дня міста Харкова.

Партнерами проекту в цьому році стали - Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди, Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди, Харківський художній музей, Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва, Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка, Харківська дитяча художня школа No1 їм. I.Ю. Рєпіна

У 2022 році все прогресивне людство відзначатиме 300-річчя великого українського філософа Григорія Сковороди і ми сподіваємося, що несемо свою малу лепту в цю всемірну акцію пам’яті.
Основна ідея проекту 2021 року – дослідити сліди Г.С. Сковороди, які він залишив на Слобожанщині. Величезна постать Григорія Сковороди перетворилась в нашій свідомості на міфічний образ, відірваний від історії сіл і містечок де він бував. В більшості випадків нам невідомо якими стежками, дорогами, шляхами він досягав потрібного йому селища, де він міг напитися води з криниці, де обмовитися словами з місцевим населенням, де зупинитися на ночівлю?

Наше завдання вписати його в географію Слобідської України, з одного боку вписати ці дороги в реальну історію його подорожей, зробити його ім’я близьким для нас, пересічних слобожан, а не тільки для елітарних філософських кругів, які чітко фіксують його здобутки як мислителя.

З іншого боку є люди з якими Сковорода спілкувався, бував у них, жив в маєтках, на пасіках, хуторах. Їх біографії недостатньо вивчені, не представлені повноцінно. Чому не спробувати розкрити хоча б частково в біографіях цих людей їх дружні стосунки з Григорієм Савичем. Комусь з людей повернути дати життя, комусь сім’ю, комусь власність, а комусь і життєвий шлях.

Таким чином, уявити не філософа Сковороду, з його роздумами і творами, а живу людину, через його дороги і оточення.
У цьому випадку, на наш погляд, авторський колектив виставки має шанси не повторюватися, зробити унікальну виставку з маленькими відкриттями.
Чи вдалося втілити в життя ці задуми, вирішувати нашим глядачам. Чекаємо на ваші відгуки. Виставка працює до 24 вересня. Вхід вільний.

Куратори проекту:
від ГО клубного типу «Гостинна на Дворянській» – Андрій Парамонов
від Культурно-ділового центру «Рубаненко і партнери» – Людмила Рубаненко
Фото Лідія Цапко

   
     
 
© 2007 Корпорация "Консалтинговая группа "Рубаненко и партнеры"  
контакты  
разработка сайта
sdesign.com.ua